Wyróżniający się wyjątkowymi walorami dekoracyjnymi druk na drewnie cieszy się rosnącą popularnością.

Wyróżniający się wyjątkowymi walorami dekoracyjnymi druk na drewnie cieszy się rosnącą popularnością. Szybki i bezproblemowy transfer dowolnie wybranej grafiki na różne powierzchnie płaskie m.in. wykonane z drewna lub sklejki możliwy jest dzięki zastosowaniu innowacyjnych urządzeń drukujących w technologii UV LED. Wyjaśniamy, w jaki sposób wykorzystać walory dekoracyjne nadruków na drewnie. 

Jak powstaje druk na drewnie? 

Drukowanie na drewnie możliwe jest dzięki zastosowaniu nowoczesnych drukarek UV LED. Wykonywane nadruki powstają przy użyciu polimerowych tuszów, które utwardzane są za pomocą promieni ultrafioletowych. Powstałe w ten sposób nadruki cechują się najwyższą jakością oraz wyjątkową odpornością na działanie różnych czynników niszczących

Precyzyjne odwzorowanie wybranej grafiki oraz jej fotograficzna jakość to sposób na stworzenie niebanalnej dekoracji, spersonalizowanie naszego otoczenia, stworzenie estetycznych i trwałych opakowań produktów, gadżetów promocyjnych, a także materiałów reklamowych. 

W jakich branżach wykorzystywany jest druk na drewnie?

Trwały druk na drewnie znajduje wiele różnych zastosowań. Coraz częściej stosowany jest w branży reklamowej oraz branży meblowej. Dzięki drukarkom UV LED pojawiające się w przestrzeni publicznej reklamy stanowią spójną całość z otaczającą nas naturą. W branży reklamowej nadruki na drewnie stosowane są m.in. podczas tworzenia potykaczy, stojaków i tablic reklamowych, reklam na ogrodzeniach, a także materiałów promocyjnych w postaci przedmiotów codziennego użytku. 

Druk na drewnie stosowany jest także jako element wystroju stoisk targowych oraz lokali handlowo-usługowych. Ogromną popularnością cieszą się nadruki na drewnie, które są częścią wystroju sklepów, pubów, restauracji oraz lokali usługowych. Dzięki możliwości przeniesienia grafiki na powierzchnię drewna, sklejki lub płyty MDF powstają także m.in. personalizowane fronty meblowe i całe kolekcje mebli drewnianych wyróżniające się zadrukowaną powierzchnią stołowych blatów, półek i drewnianych siedzisk. Kreatywni artyści tworzą dzięki drukarkom UV wyróżniające się nietypowym (często unikalnym i tworzonym na zamówienie) wzornictwem obrazy, drzwi, podłogi, ścianki działowe oraz dekoracje przestrzenne i inne elementy aranżacji wnętrz, które doskonale łączą nowoczesne technologie z ponadczasowym i naturalnym pięknem drewna.

 

Nad Zalewem 10C Kraków 30-235 Polska

UP