Dzięki zastosowaniu nowoczesnych drukarek UV możliwy jest transfer obrazu na wiele różnych materiałów m.in. drewno, płyty MDF, sklejkę i podłoża wykonane z tworzyw sztucznych.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych drukarek UV możliwy jest transfer obrazu na wiele różnych materiałów m.in. drewno, płyty MDF, sklejkę i podłoża wykonane z tworzyw sztucznych. Powstałe w ten sposób nadruki odznaczają się wysoką jakością praz odpornością na działanie różnych czynników niszczących np. wilgoci. Wyjaśniamy, w jaki sposób przenoszone są obrazy na powierzchnie drewniane.

Na czym polega transfer obrazu?
Transfer zdjęć, grafik i tekstu na dowolną powierzchnię możemy przeprowadzić w warunkach domowych oraz skorzystać z nowoczesnych metod polegających na zastosowaniu drukarek i ploterów UV. Jedną z chętniej stosowanych w domowym zaciszu metod transferu obrazu na różne powierzchnie jest rękodzielnicza metoda DIY. Pozwala ona na ozdobienie dowolnej powierzchni np. frontu meblowego lub drewnianego pudełka. Nie stosuje się jej na masową skalę ze względu na czasochłonność oraz niską trwałość. W zastosowaniu przemysłowym np. w branży reklamowej i meblarskiej stosuje się nowoczesne urządzenia drukujące, które pozwalają na transfer obrazów na niemal każdą powierzchnię oraz umożliwiają druk wielkoformatowy. Dzięki zastosowaniu specjalnego tuszu oraz drukarki z nowoczesną głowicą UV wykonany nadruk zachwyca fotograficzną jakością i wyróżniają się wyjątkową trwałością. Plotery i drukarki UV gwarantują idealne odwzorowanie przenoszonego na dowolne podłoże obrazu oraz umożliwiają zadrukowanie krawędzi, co wpływa na estetykę powstających w ten sposób przedmiotów. Ponadto pozwalają także na poddruk kolorem białym i nadruk lakieru.

Jak powstają nadruki na drewnie?
Transfer obrazu na powierzchnię drewna nie jest trudny. Dysponując odpowiednio dobraną drukarką UV, można wykonać go w zaledwie kilka chwil. Drukarka przenosi na powierzchnię drewna odpowiednio przygotowany w programie graficznym kolorowy lub czarno-biały obraz. Podłoże przeznaczone do zadruku nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Co więcej, naniesiony na drewno obraz nie musi schnąć, więc możliwa jest niemal natychmiastowa obróbka materiału, co znacząco skraca czas przygotowywania konkretnego projektu.

 

Nad Zalewem 10C Kraków 30-235 Polska

UP