Plotery to stosowane w wielu branżach urządzenia peryferyjne, które pozwalają na druk małoformatowy i wielkoformatowy.

Plotery to stosowane w wielu branżach urządzenia peryferyjne, które pozwalają na druk małoformatowy i wielkoformatowy. Służą one m.in. w celu transmisji obrazów na duże, płaskie powierzchnie oraz na gadżety reklamowe. Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem są nowoczesne, hybrydowe plotery UV, które pozwalają uniknąć m.in. konieczności wstępnego przygotowywania materiału przeznaczonego do druku. Wyjaśniamy, jak działają plotery hybrydowe UV. 

Do czego służą plotery hybrydowe?

Plotery hybrydowe to zaawansowana pod względem technologicznym grupa drukarek przemysłowych. Stosowane są w celu wykonywania nadruków na różnych materiałach. Dzięki ploterom hybrydowym możliwe jest wykonywanie wysokiej jakości, dokładnie odwzorowanych nadruków np. na szkle, drewnie i tworzywach sztucznych. W celu prawidłowego działania ploterów hybrydowych stosuje się specjalne atramenty utwardzane światłem UV. Nowoczesne głowice drukujące pozwalają na precyzyjny transfer obrazu i są wykorzystywane, w zależności od rodzaju, do tworzenia różnych produktów. Pozwalają one na drukowanie nie tylko na płaskiej powierzchni, ale także na krawędziach, co ma wpływ na estetykę wykonania nadruków. 

W jaki sposób działają plotery hybrydowe? 

Plotery hybrydowe cechuje wszechstronne zastosowanie. Doskonale sprawdzają się one w przypadku druku materiałów reklamowych, które są wizytówką każdej firmy. Powstające dzięki nim gadżety cechują się trwałością i estetycznym wykonaniem. Nowością na rynku jest hybrydowy ploter z ruchomym stołem firmy Maglev, który od niedawna znajduje się w naszej ofercie. Pozwala on na drukowanie na twardych materiałach o grubości do 50 mm, co znacząco zwiększa możliwości jego zastosowania. Nowoczesna technologia uwzględnia możliwość drukowania dwustronnych obrazów, przy czym materiał może być podawany od przodu oraz od tyłu. Umożliwia to powtórzenie operacji nakładania lakieru. Ploter umożliwia także drukowanie elastycznych materiałów z rolki na rolkę dzięki innowacyjnemu systemowi rozwijania i nawijania. Inwestycja w nowoczesne plotery hybrydowe to krok do rozwoju działalności. Znajdują one zastosowanie w nowoczesnych drukarniach, agencjach reklamowych, a także w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją pamiątek i dekoracji.

 

Nad Zalewem 10C Kraków 30-235 Polska

UP