Tusz "NEON"

Tradycyjnie do druku "neonowego" stosuje się fluorescencyjne lakiery na bazie barwników.

Takie preparaty mają słabe nasycenie kolorów, a ich kolor traci się przy drukowaniu cienkich linii lub małych elementów.

Inny sposobem uzyskiwania "neonowego tuszu" jest zastosowanie syntetycznych pigmentów, powstałych przez rozdrabnianie polimerów pomalowanych fluorescencyjnymi barwnikami.

Tego typu rozwiązanie również nie nadają się do druku cyfrowego InkJet i innych precyzyjnych rodzajów drukowania


Farby IQDEMY produkowane są na bazie nanocząsteczek srebra (do 100 nm) zdyspergowanych w rozpuszczalniku organicznym. Dzięki tak niewielkim rozmiarom atramenty mogą prześlizgnąć się przez dysze głowicy drukującej, a urządzenia atramentowe mogą drukować cienkie linie i detale. Ta możliwość jest ważna dla produkcji mikroelektroniki.


af9e4503 9e04 44e5 b98c 15a1522e4443

af9e4503 9e04 44e5 b98c 15a1522e4443

IQDEMY stworzył technologię mieszania fluorescencyjnych barwników i bazowych pigmentów CMYK, co zapewnia uzyskanie naprawdę wysokiej jakości, mocnych i jasnych odcieni "neonowych" kolorów i nowych możliwości dla branży poligraficznej.

Dzięki stworzonej technologii IQDEMY nie ogranicza się do dwóch lub trzech kolorów i może zmieniać się w zależności od tonu.


Laboratorium IQDEMY Chemicals może zintegrować tę technologię z dowolną formułą druku. Tusz nadaje się do cyfrowych drukarek atramentowych i innych precyzyjnych wydruków, w tym druku zabezpieczeń dokumentów i produktów.

 

POBIERZ ULOTKĘ

 


 

UVprinter.pl Sp. z o.o.

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nad Zalewem 10C Kraków 30-235 Polska

UP